تبلیغات
Instagram
0
0
1
0
1
1
0
1
0
1
0
0
1
1
1
0
0
1
0
1
1
0
1
0
1
s
o
d
a
1
0
1
0
1
1
0
1
0
1
0
0
L
s
h
k
v
9
0
1
1
0
1
0
n
e
s
t
a
1
0
0
1
0
1
1
0
1
0
1
0
0
1
1
1

w
1
w
w
e
v
i
l
h
0
u
s
e
.
t
k
t
o
r
1
0
1
0
1
0
m
a
s
t
e
r
0
1
1
0
1
0
1
0
w
w
w
.
P
3
0
T
e
a
m
.
c
o
m
0
1
1
1
0
0
1
0
1
1
0
m
e
m
a
0
1
1
1
ورود به سایت
☠کلبه ی وحشت ☠
http://www.8pic.ir/images/x8sr5jray46e7bqifrg8.gif

نظر سنجی
نظر شما در باره ی سایت چیست؟توجه:با عضویت در سایت رمز عبور پست ها به ایمیلتان فرستاده میشود پس از عضویت لطفا در ایمیلتان قسمت اسپم ها را هم کنترل کنید
alt="Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service">

Powered by WebGozarقسمت شما

0000 در این قسمت هر سه روز یک عکس جدید قرار میگیرد

با عرض سلام برای تبادل لینک ابتدا ما را با نام "کلبه ی وحشت"لینک کرده وبا اطلاع دادن به ما از قسمت نظرات لینک شما در این سایت قرار خواهد گرفت مدیر سایت :امید
فروشگاه ایرانـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی


دوستان
فروشگاه ایرانـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
دانلود موزیک،نرم افزار، بازی،ترفند

كی از تبلیغات ها كلیك كنید لطفا بر روی ر http://i44.tinypic.com/29dzqki.gif
سمبل اسکلت
سمبل اسکلت 
با معنای کله (با اهمیت ترین عضو - مقدس ترین عضو بدن ) در ارتباط است.مردم برخی قبیله های کنگو ، کامرون و گابن جمجمه مهمترین اجدادشان را می پرستند و باور دارند به اینکه نیروی حیاتی شخص در جمجمه جای دارد. در نزد مایا ها، نشانه قدرت فرمان روایان و دستگیری و قربانی کردن زندانی ها بوده است . قطعات سنگی خوفناک به شکل جمجه آیین ها و محوطه های آیین توپ را آرایش می داده اند. زیور آلات به شکل اسکلت توسط هندو ها و پیروان بودایی در تبت به خدا ها و الهه ها پوشانده می شوند. به عنوان مثال چاموندا کالی نیروی نابودگر خود را نمایش می دهد. در غرب از قرون وسطی جمجه به عنوان خاطره گنگ و یاد آور گذر شتابان زمان در مقابر و نقاشی های طبیعت بی جان و گاهی در دست قدیس های در حال سخنرانی ، دیده شده است. جمجمه و صلیب استخوان امروزه وحشت مرگ را تداعی می کند.

مفاهیم در ارتباط با سمبل اسکلت ...در ادامه ی مطالب همراه با عکس
                                                       http://up.ma/images/ptp82v8evqfy5yuvdcqg.jpg

برای خواندن و دیدن عکس ها به ادامه ی مطالب بروید

مفاهیم در ارتباط با سمبل اسکلت
جمجه در ارتباط با گذرایی زندگی ، پوچ بودن موضوعات کلامی ، مرگ ، یادبود ، ماه ، مجنون ها ، خورشید در حال مرگ و زمان قرار دارد . در کیمیاگری: با کلاغ و سنگ قبر ارتباط دارد و نشانه تاریکی و در پایه نخست “در جهان مردن” است. و شمایل “یاما خدای مرگ و “تارا در نیروی تاریک خود است. مسیحیان : پوچ بودن موضوعات کلامی ، تفکر عمیق مرگ و در کل تارک دنیایی استو به باوری مکان دفن آدم زیر صلیب مسیح است. یونانی - رومی ها : خصوصیت “کرونو” و “ساترن” به عنوان زمان . هندو ها: جمجمه آغشته به خون نشانگر نو شدن زندگی است. همچنین یک خصوصیت کالی-دورگا است. جمجه همچنین در “یاما” خدایان مرگ یا به شکل نابود گر “کالی - شیوا” ظاهر می شود. .مایا : جمجه با اسکلت سمبل خدای مرگ و “:جهان زیرین است.

“هیچ چیز احساس بر انگیزی درهیچ چیز وجود ندارد”توسط “رومور ویسچر” در کتاب نشانه ها در سال 1614 بیان شده است.امروزه اسکلت از نظر مفهوم پوچی یا دست کم زیبا یی شناسانه باز سازی شده است البته با کنار گذاشتن پوچ گرایی ای که می تواند به طور کلی مجزا از معنا باشد..
اسکلت با سیگار روشن اثر ونسان ون گوگ 1886

نشاته غم انگیز چیرگی قطعی مرگ بر زندگی
عموما اسکلت سمبل مرگ است ، ( بیان رمانتیک امید به جاودان بودن - به عنوان باور به این که بخش روحانی یک شخص نمی می رد)

پوک ها
هملت- جایی که شاه زاده جمجمه یوریک را در دست دارد ،و یک خدمتکار به بی هودگی و طبیعت نا پایدار موضوعات جهان افسوس می خورد - خصوصیت های شکلی محکم ای از فلسفه ای است که عموما در دوره ای بروز می کند ، و یک نشانه سازی که برای بیان آن ها توسعه یافته است. یک مثال طبیعت بی جان جمجمه های قرون وسطی هستند که یاد آور گذار کیفی به رضایت زمینی است که توسط یک اسکلت سمبل یافته اند. تمهیدات تصویری در بر دارنده پوچی جهان عقلانی (نقشه و کتاب ها) ، و الات موسیقی و وسایل دود کردن هستند.
گزین گویه ای از “اکلسیاستس اول” : پوچی تهی ها تماما پوچ است” : نا پایداری وجود آدمی گاهی با سمبل های دیگری چون شمع و ساعت شنی نیز آورده شده است.

گذار وجود فانی
جمجمه فنا پذیری انسان و محدوده دانش بشر را نمایان می سازد . یک استعاره برای درک ای از خدا. دید گاه انسان و دانش به طور الزام آوری با زمان و مکان محدود شده اند ، هنگامی که خدا می تواند ببیند و تمام چیز ها را در همه زمان ها بداند . در نقاشی ” هانس هولباین ” با عنوان “سفرا” اسکلت تغیر شکل یافته می تواند با تمایز میان خرد سرگردان و نگاه عقلانی به عنوان مکان های متفاوت دانش بشری مربوط باشد. ترکیب ایستا ، متوازن ، و آرام با یک شکل خاکستری که به صورت چند وجهی از کف بلند شده است ، خدشه دار می شود. هنگامی که از زاویه درست دیده شود ،شکل یک اسکلت دیده می شود و بازگو کننده علاقه هولباین به سمبل ها و نقاط دید متفاوت است. این نقاشی مورد علاقه هولنباین بوده زیرا این یکی را با نام کامل خودش امضا کرده است.

طلسم محافظت جادوگرانه
اسکلت در پاره ای فرهنگ ها توارد های ی با آموزه های مذهبی دارد - در میان مردم هند و نواحی اطراف ، گردن آویز های اسکلت به نوعی شمایل نگاری تذکری ( مبنی بر این که تو باید بمیری ) بر خدایان مرد و زن که قابل اشاره ترین آنها “شیوا” در حالت روحانی و “کالی” در شکل انتقام جوی خویش .هستند ، آویزان شده اند گردن بند های اسکلت همچنین برای جنبه های کین جویانه از خداهای با هم پیوند خورده تبتی و نپالی مانند “کوروکولا”پوشیده می شوند و گردن بند ها و تسبیح ها ای که از استخوان انسان یا حیوانات به شکل جمجمه تراشیده شده اند در میان مریدانشان بسیار محبوب هستند.
http://up.ma/images/iexfib81avizbboh9r03.jpg

اثر مایکل سویرتز 1650

چرخه مرگ و رستاخیز
جمجمه و و اسخوان های ضربدری در القا سمبل تولد دوباره در آیین های پرستش نیز استفاده شده است. . همچنین ممکن است نماد “سفیر مرگ” در درخت زندگانی آیین یهودی کابالیستیک باشد. اسکلت در اینجا وحشت را القا نمی کند برعکس وعده زندگانی جدید می دهد.

خوش شانسی
ارتباط مداوم بین مذهب و محافظه و اقبال. در آمریکا ی پیش کلمبیاییی جمجمه به جای گاه والایی در شمایل نگاری های آزتک ها و قبایل مربوط به مکزیک دست یافته بود. اسلاف آنها هم بومی ها و هم مردم مخلوط شده با اروپایی ها میراث بومیان آمریکا را تا بزرگ داشت جمجمه و اسکلت در خلال جشن های ملی “روز مرگ” ادامه دادند ، در این هنگام اسکلت درست شده با شکر خورده می شود و و هدیه ها بر گور های بستگان و دوستان قرار میگیرند.

مردم مکزیک به مرگ دیدگاهی به عنوان بیشتر یک بدشانسی که با آن در مقابله هستند داشتند. همچنین آنها آزادی نهایی را در آن ارج می نهادند که یکی از مجبوب ترین گونه های آرایه های قدیمی مکزیک و مکزیکو ی مدرن است. اسکلت هنوز در طراحی های عامه پسند و اسباب بازی ها و اب نبات ها استفاده می شود.

مسیحیت
اسکلت به عنوان نشانه به طور متناوب در مسیحیت نمود دارد . به نقل از گولگتا جایی که مسیح مصلوب شد مکان دفن اسکلت آدم درست زیر صلیب بوده و خون مسیح بر آن چکیده است شاید برای شستن گناه نخستین (اشاره ای به حوا وجود ندارد - دینداری رسمی همواره در این امر مبهم نشان داده است که آیا مرگ مسیح واقعا گناه نخستین را شسته است یا نه! ). مفهوم مسیح در حال مرگ بر صلیب ممکن است با استخوان های ضربدری بیان شده باشد . اسکلت ها با تعدادی از قدیسین توبه کار دوره شده اند از جمله قدیس فرانسیس اسیسی ، قدیس ژروم و مریم مجدلیه .اسکلت در پای صلیب دیده می شود
http://up.ma/images/hkk8iqo8rqda94uw7f7.jpg
هرم با جمجمه ها اثر پل سزان 1901

بر گرداندن بد اقبالی
قمار باز های حرفه ای نیزبر خاصیت گرداندن بد اقبالی اسکلت را برای منظور های شمایل نگاری اقتباس کرده اند.در این زمینه اسکلت ، همراه با تاس ، هفت ها و گربه های سیاه، شانس را در بی چاره گی نمایان می کنند.

علامت خطر
شناخته شده ترین سمبل برای خطر اسکلت و استخوانهای ضربدری می باشد و برای مواد سمی به خصوص بروی بسته های حاوی ماده های شوینده به نمایش در می آیند. تصویر جمجمه در زمینه پارچه سیاه پرچم راهزنان را شکل داد واغلب با عنوان “جولی راجر” شناخته شده است. که مطمنا رعب آور ترین سمبل راهزنان کارائیبی ، که به کشتی ها حمله و آنها را غارت میکردند ، بوده است. . پرچم دزد دریایی به مرگ در کمین کسانی که با دزدهای دریایی مواجه می شدند اشاره می کند.

ماسونری
جمجمه و استخوان یا عصای کاشته بر زمین ( سمبل سلطه ) و یک اسکلت بروی آن نشانه های مهم ماسونری هستند که از ساختار سلطه گرانه آن و القائ بی ثباتی دنیای مادی نشانه دارد. رئیس جمهور های آمریکا “بیل کلینتون” و “جرج دبلیو بوش” هردو عضو جامعه “جمجمه و استخوان” هستند

منابع:
Books
Traditional Symbols-Thames and Hadsen
1000 Symbols-Thames and Hadsen

دوستان بقیشو حتما مینویسم لطفا نظر خود را بیان کنید


نظرات شما این مطلب در ساعت 16:03 توسط امید نوشته شد.

http://www.8pic.ir/images/bcid5i8ws1xdceljxvss.gifInstagram
موضوعات
ارتباط با ارواح
داستان های ترسناک
دانلود فیلم ترسناک
اهرام ثلاثه مصر
عکس ترسناک
عکس خون اشام
تم ترسناک موبایل
عکس جن و روح و...
خون آشام یک افسانه نیست!
دانلود کتاب های تاریخی
بازی ترسناک
بازی کامپیوتر
کلیپ ترسناک
اثر هنر مندان
سمبل اسکلت
کاریکاتور های اوباما
جن زده ها
شیطان شناسی

آرشیو ماهانه
آذر 1391
مرداد 1390
اردیبهشت 1390
بهمن 1389
مرداد 1389
تیر 1389
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388

صفحات
http://www.8pic.ir/images/pxw34l2k0ouwno0d42p2.gif

آمار وبلاگ
امروز :

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها : 358 نظر
كل بازدید ها :
تعداد اعضا: 103 نفر
PageRank Image href="http://persian-198264245044.spampoison.com">